İstanbul’un yeni havalimanı projesi sonrasında değeri daha artan ilçesi Zekeriyaköy’de inşa edilen, şehrin karmaşasından uzakta yaşamak isteyenlerin tercihi KÖY Projesi’nde yaşam başladı. Köylerin huzurlu ve sakin yapısının şehir hayatına adapte edildiği projede, ısı, ses ve yangın yalıtımı için prestijli projelerin çözüm ortağı olan Bonus Taş Yünü ürünleri kullanılıyor.

Siyahkalem Mühendislik İnşaat tarafından, Emlak Konut GYO güvencesiyle inşa edilen KÖY projesi, İstanbul Zekeriyaköy’de 467 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. Dünyaca tanınmış ve pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından tasarlanan KÖY projesi, bir köy gibi yalın ancak bir şehir kadar şık mimarisiyle dikkat çekiyor. 1+1’den 6+1‘e kadar çeşitli tip ve büyüklüklerde konut seçenekleri mevcut olan proje toplam 3 etaptan oluşuyor. Proje içerisinde 1.167 konut ve yaklaşık 15.000 m2’lik bir alana sahip yeme, içme, eğlence ve alıveriş imkânı sunan ÇarşıKÖY ve 118.000 m2 doğal koruluk alan yer alıyor.

Köy hayatının sakinliğini ve konforunu esas alan projede, yaşam alanlarının yalıtımı en önemli konu olarak ilk sırayı alıyor. Proje genelindeki tüm evlerde konforun başrolü olan ısı ve ses yalıtımı için ise Yalıtımın İyisi Bonus ürünleri kullanılıyor. Bonus Taş Yünü ürünleri yaşam alanlarının ısı, ses ve yangın yalıtımını garanti ederek; enerji tasarrufu, gürültüsüz bir yaşam ve güvenli yaşamı tek bir kalemde sunuyor. Devam eden proje genelinde dış cephe ve ara bölme duvarların yalıtımı için bugüne kadar 53.500 m2’lik kullanımı ile Bonus Taş Yünü, referansları arasına değerli bir projeyi daha katmış oluyor. İnşası süren projeye ürün sevkleri devam edecek.

Dış cephelerinde 10 cm’lik kalınlıktaki 12.000 m2 Bonus Taş Yünü Premium F 150 mantolama ürünlerinin kullanımı ile ülkemizdeki yalıtım bilincinin ve enerji verimliliğinin de artmasına katkıda bulunan projede, 41.500 m2 de Bonus Taş Yünü Gold Plus 50, 70 ve 90 giydirme cephe ve ara bölme levhaları kullanılıyor.Türkiye’deki İlk Leed Neighborhood Sertifikası

Yemyeşil coğrafyası ile doğa içinde rahat bir yaşam sürmek isteyenlerin tercih edeceği KÖY projesi lokasyonu ile de kolay ulaşım imkânı sunuyor. Yatırım değeri 1,3 milyar TL olan KÖY projesi, etrafı yüksek duvarlarla çevrili, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje olarak değil; bulunduğu bölge ile organik ilişki içinde olan bir yaşam alanı olarak tasarlanmış olmasıyla öne çıkıyor.

Sürdürülebilirlik ve çevreci özelliklere sahip olma konularında öncülük yapan KÖY, proje genelinde daha sürdürülebilir ve doğa dostu tasarım prensipleri yerleştirmiş ve dünya çapında en çok kabul gören yeşil bina sertifikasyon sistemi olan LEED'i benimsemiştir. Doğa dostu yerleşim kurgusu ve daha sürdürülebilir bir tasarım anlayışının sürdürüldüğü projede, beşeri ilişkileri geliştirmek ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturmak ana hedef olarak görülüyor. Tüm bu özellikleri sayesinde KÖY projesi, Türkiye'de ilk LEED NEIGHBORHOOD sertifikasını alarak bir ilke imza atıyor.

Eryap Loading
Basarili
Basariyla tamamlandi.
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.