1960'lar
Eryap Grup’un kurucusu Kahraman Eruslu’nun üretimle tanışması

Gaziantep’in köklü bir ailesinin ferdi olan şirketimizin kurucusu Kahraman Eruslu 1960’lı yılların ikinci yarısından 2000’li yılların başlangıcına kadar ayakkabı, terlik, çizme, boya, dop yağı, tekstil, plastik-kapı pencere imalatına yönelik çeşitli alanlarda kardeşleriyle beraber yatırımlar yapmış, bölgesinde ve ülke sathında hep ilklere imza atmış, bu deneyim ve tecrübe birikimleriyle Eryap Grup’u 2001’de kurmuştur.

1960'lar
2001
Türkiye’nin ilk polimer cephe kaplaması American Siding’in üretimine başlandı.

Fizibilite çalışmalarına 1999 yılında ve üretimine 2001 yılında Gaziantep’te toplam 50.000 m2 alanda kurulu modern tesislerde başlanan American Siding, Türkiye’de cephe kaplaması anlayışını tamamen değiştiren ve akım yaratan yenilikçi bir ürün olmuştur.

2001: Türkiye’nin ilk polimer cephe kaplaması American Siding’in üretimine başlandı.
2005
Bonus XPS ısı yalıtım levhası piyasaya sunuldu.

Eryap Grup, 2005 yılında Bonus markalı XPS ısı yalıtım levhaları piyasaya sunmuştur. Siding uygulamasının tamamlayıcı unsuru olmanın yanı sıra, ısı yalıtımına yönelik mantolama, zemin, teras, temel ve çatı uygulamalarında da ihtiyaç duyulan ısı yalıtım levhalarının üretimi İstanbul Silivri’de toplam 50.000 m2 alanda kurulu tesislerde gerçekleştirilmektedir.

2005: Bonus XPS ısı yalıtım levhası piyasaya sunuldu.
2007
Bonus Membran ile su yalıtım ürünleri sektörüne girildi.

2007 yılında ürün gamını Bonus Membran su yalıtım ürünleri ile güçlendiren Eryap Grup, su yalıtım sektörüne başarılı bir giriş yapmıştır. İstanbul, Silivri’deki tesislerde yıllık 12.000.000 m2 üretim kapasitesi ile üretime başlayan Eryap Grup, ileri teknolojik donanımı ile ürettiği bitüm esaslı Bonus Membran markasını Türkiye ve yakın çevre ülkelerinin hizmetine sunmuştur.

2007: Bonus Membran ile su yalıtım ürünleri sektörüne girildi.
2009
Bonus Isı Yalıtım Sistemi tüketiciye sunuldu.

Eryap Grup, 2009 yılında Bonus Isı Yalıtım Sistemi'ni piyasaya sunmuştur. Isı yalıtımı uygulaması için gerekli olan tüm malzemeleri bir paket sistem olarak müşterileriyle buluşturan Bonus Isı Yalıtım Sistemi, bina ömrünce ilk günkü performansında enerji tasarrufu sağlama özelliği ile ön plana çıkan yenilikçi ve çevreci bir üründür.

2009: Bonus Isı Yalıtım Sistemi tüketiciye sunuldu.
2010
Winer polimer kapı ve pencere sistemleri pazara sunuldu.

Eryap Grup 2010 yılında Winer polimer kapı ve pencere sistemlerini pazara sunmuştur. İleri teknolojisi sayesinde üstün kaliteye sahip, her türlü dış etkene ve hava şartlarına karsı dayanıklı Winer; ürün çesitliliği ve dekoratif çözümleriyle sektördeki yerini almıştır.

2010: Winer polimer kapı ve pencere sistemleri pazara sunuldu.
2011
Bonus Shingle pazara sunuldu.

Eryap Grup, bir dünya markası olan İtalyan Tegola firmasının shingle (çatı kaplama sistemi) ürünlerini ürün yelpazesine katarak sektördeki kalite beklentisini karşılamaya başlamıştır.

2011: Bonus Shingle pazara sunuldu.
2012
Bonus Taş Yünü üretimine başlandı.

Isı, ses ve yangın yalıtımı sağlayan taş yünü üretimine başlayan Eryap Grup, bu yeni ürünüyle de sektörde lider bir marka yaratma adına güçlü bir adım atmıştır.

2012: Bonus Taş Yünü üretimine başlandı.
2016
Eryap Grup yeni Genel Merkezine taşındı.

Eryap Grup İstanbul/Kısıklı’da kendine ait yeni merkez ofisi binalarına taşındı.

2016: Eryap Grup yeni Genel Merkezine taşındı.
2017
Bonus Taş Yünü tesisinde yeni kapasite yatırımı yapıldı.

Sakarya’da kurulu tesislerinde mevcut kapasitesini 2 katına çıkaracak yeni kapasite yatırımı yapıldı. Yılda 100.000 ton kapasitede taş yünü üretimi hedeflenen yüksek teknolojili yeni üretim hattı, tüm yatırım çalışmaları tamamlanarak 2017 Haziran ayında devreye alındı.

2017: Bonus Taş Yünü tesisinde yeni kapasite yatırımı yapıldı.
2019
Bonus Taş Yünü tesisinde yeni depolama alanı yatırımı yapıldı.

Sakarya’da kurulu tesislerinde mevcut depo kapasitesine ek olarak 10.000 m2'lik yeni depolama alanı yatırımı yapıldı. Paketleme sisteminde yapılan geliştirmeler ile birlikte yeni depolama alanı kullanıma alındı.

2019: Bonus Taş Yünü tesisinde yeni depolama alanı yatırımı yapıldı.
Eryap Loading
Basarili
Basariyla tamamlandi.
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.